Pécsi Tudományegyetem logo PTE Műszaki és Informatikai Kar
A Magyar Tudomány Ünnepe
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Sikeresen szerepelt a Pollack csapata a Hajós György Matematika versenyen

A 36. Hajós György Matematika versenyt 2014. április 24-26. között a BME TTK rendezte.

Karunk csapata a Khín Tamás, Maár Attila, Horváth Balázs, Farkas Péter összeállításban az előkelő 6. helyezést érte el az induló 28 csapat közül.

Gratulálunk a csapat tagjainak és Fekete Mária felkészítő tanárnak.

CAMPUS HUNGARY PÁLYÁZATOK

A Balassi Intézet „Nemzeti Kiválóság Program - Campus Hungary, K+F projektekhez és képzési programokhoz kapcsolódó, nemzetközi hallgatói mobilitás személyi támogatási rendszerének fejlesztése konvergencia program” című projekt keretében ösztöndíjpályázatot hirdet 2014. augusztus 15. és 2015. március 31. között megvalósítható HALLGATÓI MOBILITÁSRA a konvergencia régiók felsőoktatási intézményeiben tanulók számára.

Fontos változás, hogy az eddigi meghirdetésektől eltérően 15 százalékkal emelkedett az ösztöndíj összege a mostani pályázati fordulóban.

 

Elhoztuk az első díjat Miskolcról!

Triplázott csapatunk a XX. Jubileumi Országos Irányítástechnikai Programozó Versenyen.  Harmadik éve hozza el a Pollack csapata az első díjat és bizonyítja, hogy a Pollackosok a legjobbak a PLC programozók között. A 2014. április 16-18. között Miskolcon megrendezett országos versenyen két csapatunk indult, a 21 csapatból egy elméleti és két gyakorlati forduló után Pollesto csapatunk első, Pollroth csapatunk pedig a 12. helyezést érte el.  

GEOCHEM Állásajánlat (C#, JavaScript)

Cégünk felvételt hirdet C# és Javascript programozási nyelven programozni tudó, szakirányú végzettségű munkatárs részére. 

Kezünk nyoma: Dr. Laki Tamás - Korlátaink között szabadon című előadása

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Juhász Jenő Szakkollégium által rendezett Kezünk nyoma előadássorozat első eseményére.

VENDÉGÜNK: Dr. Laki Tamás építészmérnök, szakterülete az akadálymentesítés.

Előadásának címe: Korlátaink között szabadon - az akadálymentesítéstől a hozzáférés-technológiáig.

HELYSZÍN: PTE PMMIK, A017-es terem
IDŐPONT: 2014. 04. 15. kedd, 18.00

Jelentkezni az esemény Facebook oldalán lehet: https://www.facebook.com/events/288552584641179/

Pályázati felhívás művészeti, sport és tudományos ösztöndíjra

Pályázati felhívás „Átütő művészeti, sport és tudományos tehetségek” részére

A Pécsi Tudományegyetem Rektori Hivatalának Tehetséggondozási Csoportja mint az egyetem Központi Regionális Tehetségpontja ösztöndíjpályázatot hirdet az egyetem karain tanuló átütő művészeti, sport és tudományos tehetségek részére.

A pályázat célja: a kiemelkedő művészeti, sport és tudományos tevékenységek elismerése és a tehetségek szerepvállalásának fokozása.

Pályázati felhívás

A Pécsi Tudományegyetem Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya pályázatot ír ki az egyetemi hallgatók számára egyetemi imázs film elkészítésére.

 

Hackathon in a Box

Megrendezésre kerül a Hackathon in a Box országos ötletverseny itt Pécsen is! Szeretnénk ha Pécs is beállna azon hosszú listába, amit a Corvinus egyetem vagy például a BME már évek óta sikerrel vezet!

A 3D nyomtatás alkalmazási lehetőségei a design területén

     A kutattatásom alapját képező 3 dimenziós nyomtatás napjainkra kilépett a sci-fi világából és az átlagos ember számára is elérhető-használható technológiává vált. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nem igényel szakértelmet és gyakorlati tudást a használata, hiszen már a nyomtatandó objektum digitális modelljének elkészítése is magas fokú szoftver ismeretet igényel. Elképzelésünket, ötleteinket először a virtuális 3 dimenziós térben kell megalkotni valamilyen modellező program segítségével (3dsmax, Solidworks, Rhinoceros, Sketchup…). Ugyanakkor ezeket a digitális modelleket be tudjuk szerezni a világhálóról is, ha valaki más által elkészített designt szeretnénk elkészíteni. A 3 dimenziós nyomtatás csak ezután következik. Mára több kisebb-nagyobb cég foglalkozik 3D nyomatási szolgáltatásokkal (Shapeways, i.materialise…), erőforrásaik segítségével bérnyomtatásként legyártathatjuk elképzeléseinket. Létezik ugyanakkor egy másik út is ha szeretnénk igénybe venni a 3D nyomtatást, mégpedig, ha építünk magunknak egyet. A RepRap nevezetű gépet akár mi magunk is megépíthetjük, hiszen a tervrajzok open source-ak, az internetről letölthetőek, az alkatrészek nagy része kereskedelmi forgalomban kapható szabványos alkotóelemekből áll, a speciális alkatrészeket pedig egy másik RepRap nyomtatóval kinyomtathatjuk. A RepRap valóságos mozgalommá nőtte ki magát, ennek a nyílt forráskódú tudásanyagnak a bázisát a http://reprap.org/wiki/RepRap weblap alkotja.